دسته‌بندی نشده

http://www.parsysmis.com/?p=389


مرکب جدید DOMINO رونمایی شد.

مرکب BK118 قابلیت چاپ جوهرافشان حرارتی ((TaIJ را برای چاپ کردن بر روی موادی مثل پلاستیک‌ها، فیلم‌ها، فویل‌ها و کارتن‌ها بالا می‌برد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ماهنامه هنر بسته بندی، Domino, چاپ جوهرافشان حرارتی, پلاستیک‌, فیلم‌, فویل‌, کارتن‌, مرکب جوهرافشان حرارتی, بسته‌بندی اولیه, بسته‌بندی, مواد بسته‌بندی براق, جوهرهای پایه حلال, لفاف‌, کیسه‌ها و فیلم‌های انعطاف پذیر, کد‌گذاری بر روی بسته‌بندی,

مرکب جوهرافشان حرارتی که در صنایع مختلف از غذا تا دارو به کار می‌رود برای بسته‌بندی اولیه و بیرونی کاملا مناسب است و اکنون در سایه ویژگی‌های مقاومتی BK118 (پایه اتانول)، حتی بر روی مواد بسته‌بندی براق هم می‌توان کدگذاری کرد.

Phil Parkins مدیر تولید TIJ در Domino می‌گوید: «در کارتریج‌های جدید که مخصوص جوهرهای پایه حلال طراحی شده‌اند، ما جوهر TIJ را پیشنهاد می‌کنیم که کدهای پایا و مقاوم با کاراکترهای با وضوح و کنتراست بالا را نشان ارایه می‌دهد. کیفیت کد و چسب مرکب، BK118 را برای چاپ با سرعت بالا بر روی لفاف‌ها، کیسه‌ها و فیلم‌های انعطاف پذیر،ایده آل می‌کند.»

به علاوه BK118 و قابلیت چندهد پرینترهایTIJ سری G ثابت کرده است که می‌توان برای کد‌گذاری بر روی بسته‌بندی اولیه نامتخلل و بسته‌بندی‌هایی که قسمت بیرونی شان براق است، ترکیب موثری را ارایه کرد. با داشتن این توانایی که چهار هد چاپ‌کننده از یک کنترل‌کننده خارج می‌شوند، هنگامی که بقیه هدها بر روی قسمت بیرونی بسته‌بندی عمل چاپ را انجام می‌دهند یک هد می‌تواند بر روی بسته‌بندی اولیه چاپ بزند.

Parkins در نهایت این گونه نتیجه‌گیری می‌کند که هدف ما این است که راه‌حل‌های مناسبی را برای چالش‌هایی که مشتریان با آن روبه‌رو هستند ارایه دهیم و به همین دلیل است که به تقاضای تمام صنایعی که با آنها مشغول به کار هستیم، توجه می‌کنیم. ما مطمئن هستیم که جوهر TIJ جدید می‌تواند این کار را انجام دهد و پاسخ مشتریان به این محصول مثبت خواهد بود.


اولین چاپخانه ایران در تبریز


درباره اولین چاپخانه ایران

 

اولین چاپخانه در ایران در شهر تبریز تأسیس شد.عباس میرزا نایب السلطنه میرزا زین العابدین تبریزی را مامور فراگیری فن چاپ و به راه انداختن نخستین چاپخانه در تبریز کرد.

میرزا زین العابدین تبریزی به سال ۱۲۳۳ هجری قمری اسباب و آلات چاپ حروفی را به تبریز آورده و تحت حمایت عباس میرزا نایب السلطنه که در آن زمان حکمران آذربایجان بود مطبعه کوچکی برقرار نمود و کتاب مزبور میرزا ابواقاسم فراهانی بود که حاوی قصه هایی از جنگ میان دولت ایران و روسیه که در مورخ ۱۲۲۸ هجری قمری (برابر با ۱۸۱۳ میلادی ) با عهدنامه گلستان به پایان رسیده بود.

دکتر فهیمه باب الحوائج در کتاب «آشنایی با مبانی چاپ و نشر» خود می نویسد : “عباس میرزا ولیعهد فتحعلیشاه چند تن از ایرانیان را به اروپا گسیل کرد تا صنعت چاپ را بیاموزند. سپس دستور داد که از روسیه ماشین چاپ وارد کنند . در سال ۱۸۱۶ میلادی هنرمند آذربایجانی میرزا زین العابدین تبریزی یکی از همین ماشین ها رابه کار گرفت . دومین مطبعه که به ایران وارد شد مطبعه سنگی است که آن نیز در تبریز دایر شده است . جای تعجب است که مطبعه نخستین پس از کار کردن دیگر معمول نشد و مطبعه سنگی جای آن را گرفت.

شاید علت جایگزینی مطبعه سنگی به وجای مطبعه سربی این باشد که افرادی مطبعه سربی و حروف آن را با نظر بدبینی نگاه می کردند و علامت کفر می دانستندویا چون حروف ما فارسی بود با حروف سربی در آن زمان نمی توانستیم تنوع در خطوط داشته باشیم در صورتی که در مطبعه سنگی از خوشنویسان کمک گرفته می شد. علی قاضی زاده در کتاب تبریز شهر اولین ها می نویسد : سخت گیری های کهنه پرستان باعث شده بود که به سبب گرانی طولانی و سخت بودن چاپ سنگی چاپ کتب و مطبوعات بسیار گران تمام شده و در نتیجه سال ها انتشار کتاب و نشریه با دشواری های فراوان همراه باشد.

متاسفانه این چاپخانه ها همیشه مورد بغض و کینه کوته اندیشان بود و در هر فرصتی که به دست می آوردند این مکان های فرهنگی را غارت می کردند . به گونه ای که کسروی می نویسد : مستبدین حروف سربی چاپخانه امید ترقی را ذوب کرده و به صورت گلوله در آورده و به روی این ملت بیچاره انداختند.

حسین امید در کتاب اولین ها می نویسد: در میان مطابع سنگی معروف تبریز می توان مطبعه سنگی علمیه ( چاپ سنگی علمیه )را نام برد که به وسیله حاج زین العابدین که به نام حاجی حاج آقا علمیه مشهور بود(نوه حاج میرزا زین العابدین تبریزی ) در سال ۱۲۹۰ هجری شمسی تأسیس یافته و این مطبعه در چاپ کتب مختلف خدمات مهمی انجام داده است .

حدود نود سال پس از تأسیس اولین چاپخانه در تبریز نوه حاج زین العابدین ( کسی که اولین چاپخانه سنگی و سربی را در ایران و تبریز دایر کرد بنام زین االعابدین مطبعه چی که پس از زیارت مکه به نام حاجی حاج آقا معروف و هنگام گرفتن شناسنامه نام علمیه را برخود انتخاب نمود. وی ماشین چاپی از اروپا خریداری کرده و از طریق کشور مصر وارد بندراستانبول در ترکیه فعلی نمود و ازاین بندر توسط چهل گاومیش به تبریز منتقل کرد . حاجی حاج آقا علمیه همرا با دستگاه های چاپ سنگی خود هشت تن از متخصصین صنعت چاپ را نیز از کشور آلمان برای نصب و آموزش این دستگاه ها به تبریز آورد.

این آلمانی های متخصص صنعت چاپ در منزل مسکونی حاجی حاج آقا که ماشین های چاپ نیز در قسمتی از این خانه ۲۲۰۰ متر مربعی دایر شده بود ساکن شدند.

دختر حاجی حاج آقا علمیه اظهار می دارند که : زمان حمل گاومیش های حامل دستگاهای چاپ از کوچه های تنگ و باریک محله منجم تبریز به اجبار دیوارهای تعداد زیادی از خانه های همسایه ها را فرو ریخته و خراب کردند که حاجی حاج آقا هزینه بازسازی دیوارهای فرو ریخته را نیز متحمل شدند.گفتنی است که نوه های حاجی حاج آقا علمیه اغلب به کار آبا و اجدادی خویش روی آورده اند و در صنعت چاپ ایران مشغول به فعالیت هستند .

 


قطع های استاندارد کتاب: (قطع کتاب های فارسی در ایران)


نام قطع

کتاب

ابعاد به

سانتیمتر

ابعاد حدودی

استاندارد

تعداد صفحه

در یک طرف کاغذ

کاغذ پیشنهادی

برای شیت بندی

رحلی بزرگ 33 × 23 B4 4 50×70
رحلی 28 × 21 A4 4 60×45
وزیری 23 × 16.5 B5 8 50×70
رقعی 21 × 14 A5 8 60×45
ربعی 16.5 × 12 B6 16 50×70
خشتی بزرگ 22 × 22 6 50×70
خشتی کوچک 19 × 19 6 60×45
پالتویی بزرگ 22 × 11.5 12 50×70
پالتویی کوچک 19 × 10 12 60×45
جیبی 16 × 8 24 50×70

http://www.parsysmis.com/?p=62


سیستم VOIP یک مرکز تلفن کامل با امکانات متنوع می باشد که کاربری مشابه تلفن های سانترال به همراه بسیاری امکانات دیگر دارد.

dakheli

آیا از قابلیت های سیستمVOIP اطلاع دارید؟

 • هزینه بسیار پایین نسبت به تلفن های سانترال
 • ایجاد بینهایت داخلی
 • ایجاد صف انتظار برای یک داخلی ( حتما آشنا هستید: شما نفر اول صف انظار هستید….)
 • امکان ارجاع به داخلی ها بر اساس شماره تماس گیرنده
 • ایجاد گروه کاربری جهت پاسخ به تماس (زنگ خوردن همزمان چند داخلی در صورت تماس با یک داخلی)
 • ایجاد چند منشی تلفنی با زبان های مختلف ( برای اتصال به بخش فروش عدد 1 …)
 • ضبط اتوماتیک تمامی تماسها
 • ایجاد صندوق پیام و پیام گیر و ایمیل کردن پیامها به آدرس ایمیل شما
 • امکان پاسخگویی در هر نقطه تنها با یک خط اینترنت (در صورت نصب نرم افزار مربوطه برروی گوشی های همراه و داشتن اینترنت، گوشی شما در هر مکانی زنگ خواهد خورد، به عنوان مثال شخصی با شرکت شما تماس میگیرد و گوشی همراه شما در منزل زنگ می خورد و شما میتوانید به راحتی و بابالاترین کیفیت پاسخگویی آن فرد باشید.)
 • خاصیت “مرا دنبال کن” ( با استفاده از این خدمت، شما تعریف میکنید که در صورت عدم پاسخگویی یک داخلی، داخلی بعدی زنگ بخورد، در صورت عدم پاسخگویی داخلی بعدی و… و یا حتی تماس به صورت اتوماتیک به شماره موبایل و یا خانه شما منتقل شود)
 • ایجاد فکس نرم افزاری( یک داخلی به عنوان فکس تعریف شده و درصورتی که فکسی برای شما ارسال شود به صورت اتوماتیک برای شما ایمیل می گردد)
 • تماس گرفتن اتوماتیک با مشتری و پخش یک پیام خاص
 • برنامه نویسی (مانند پاسخگویی به درخواست تماس گیرنده به صورت اتوماتیک جهت اعلام میزان بدهی)

http://www.parsysmis.com/?p=55


نظر مدیریت محترم مجتمع چاپ و بسته بندی ماتریس نفیس اصفهان

درحال بروز رسانی….


http://www.parsysmis.com/?p=44


نظر مدیریت محترم چاپ فرارنگ درباره پارسیس

درحال بروزرسانی…